piątek, 21 marca 2014

Pierwszy dzień wiosny w Brzegu

Pierwszy dzień wiosny uczciłam małą wycieczką. Spotkałam się moimi rodzicami w Brzegu, który jest w połowie drogi pomiędzy Wrocławiem a Opolem. To nieduże miasto ale ma swój wdzięk. Szkoda tylko, że na rynku i w okolicy prawie nie ma kafejek, wiele lokali stoi pustych. Na szczęście udało się nam znaleźć i kawiarenkę żeby wypić kawę i herbatę z ciachem a w rynku działa restauracja i dobry obiad też się udało zjeść. Dobrze, że wzięłam aparat bo aż chciało się robić zdjęcia.
Yesterday I spent few hours in Brzeg with my family. It is a small town located 50 km from Wroclaw. The weather was great and we had wonderfull walk. And I had the opportunity to take some photos.


Wyjątkowy most z kratownicy
The bridge


Przy wczorajszej pogodzie zamek prezentował się bajkowo.
I zamek i park są zadbane i w bardzo dobrym stanie.

The Castle of Silesian Piasts

Brzeskie uliczki
Streets of Brzeg


 

 Spacer nad Odrą zachwycił mnie widokami i przestrzenią.
On the river Odra

Malownicze detale
Few details
Coraz mniej już takich miejsc, które działają i pamiętają stare czasy.
Prawda, że wygląda to jakby czas zatrzymał się w latach osiemdziesiątych?
In Brzeg are some places that look as if time has stopped in the eighties.A poza tym zapraszam na blog taty Dogobizk bo tam też pojawią się na pewno jakieś brzeskie zdjęcia.

9 komentarzy:

 1. Jak ja Ci dzięjuję za te zdjęcia :) wspomnienia wróciły! Piękne miasto..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że moja mała zdjęciowa relacja obudziła miłe wspomnienia :-) Ja też będę bardzo miło wspominać wizytę tam.

   Usuń
 2. Niszczeja małe miasta pomału, wyludniaja się ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Baaaardzo serdecznie dziękuję za wygrany u Ciebie kubas i bransoletkę-akurat na moją rękę i z piesem:) i ozdobną obrożę wykonaną na bazie Twoich filcowych bransoletek,owa obroża będzie dla Owczarki obrożą pełniącą rolę ozdoby/chustki na szyi to takie"normalne":)/na której umieszczę blaszkę informacyjną.
  Pieniądze za obrożę przelałam w dniu wczorajszym zgodnie z Twoim życzeniem,na konto Fundacji Domu Tymianka.
  Dziękuję:)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Trafiłam tu pierwszy raz i...jestem zachwycona :) Wspaniały blog, doskonałe rysunki, a jeśli chodzi o zdjęcia to naprawdę potrafisz ukazać na nich magię miejsca. Raz w życiu byłam w Brzegu i to tylko przejazdem na kilka godzin. Dopiero na Twoich zdjęciach zobaczyłam jakie to fantastyczne miasto :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za przemiłe słowa i mam nadzieję, że będziesz do nas zaglądać :-)

   Usuń
 5. Zanim zacząłem pracować w Köln w Schlüsseldienst miesykaem w Bryegu, to cudowna miejscowo poydrawiam wsyzstkich Ö=

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zanim zacząłem pracować w Köln w Schlüsseldienst mieszkałem w Brzegu, to cudowna miejscowość, Pozdrawiam wszystkich :) (przepraszam za moją niemiecką czcionkę z poprzedniego postu)

   Usuń
  2. Witam serdecznie u efki i kotów i cieszę się, że moja brzeska wycieczka się spodobała - to naprawdę urokliwe miasto :-)

   Usuń

Nakarm koty - zostaw komentarz :-)
Feed the cats - leave a comment :-)