środa, 8 maja 2013

Panna Śmietniczanka

Widywałam ją na osiedlu w zeszłym roku. Piękna szylkrecia. Nie byłam pewna czy ma dom czy jest podwórkowa ale miałam wrażenie, że to drugie. Wczoraj przez przypadek przejeżdżałam rowerem obok śmietnika na naszym osiedlu. Siedziała skulona, brudna okropnie. Zatrzymałam się i zobaczyłam, że coś jest nie tak z jej ogonkiem. Myślałam, że straciła futerko na kawałku. Odsuwała się ode mnie więc pojechałam dalej. Wieczorem jechaliśmy na zakupy i zobaczyłam ją znowu koło śmietnika. Chwilę później Karol zawrócił. Kota siedziała jakby na nas czekała.Kiedy się zbliżaliśmy odsuwała się tylko z miaukiem. Dwa centymetry ogona miała oberwane ze skóry. Końcówka ogonka wyglądała na martwą.
Szybka decyzja - transporter i whiskas. Była głodna i zjadła wszystko. Prawie od razu dała się pogłaskać Karolowi i widać było, że jej to sprawia przyjemność. Mocny chwyt i po chwili Panna Śmietniczanka siedziała w transporterze.


Szybko zajechaliśmy do naszej weterynarz. Ogólnie kota wydaje się być w dobrej kondycji. Jednak oględziny wykazały kleszcze i dużo śladów po wydrapywanych kleszczach. Do tego ten ogon, wygląda tak jakby jakiś czas już z nim chodziła. Momentami jednak krwawi. Więc nie wiem tak do końca czy ktoś o nią dba. Może tylko karmi. Już było za późno na zabiegi więc dziś czeka kotkę amputacja ogona i sterylizacja.


Z przejęcia nie zrobiłam jej wczoraj porządnych zdjęć. Więc nie widać jej urody i wdzięku. Jest śliczna i wydaje się być miziastą, kochaną kotką. Na razie jest u  nas w klatce. Po rekonwalescencji jeśli pewnie będziemy szukać jej domu. 

Mam mieszane uczucia bo z jednej strony jest oswojona i boję się, że mogła mieć dom. Ale jeśli go miała to był on kompletnie nieodpowiedzialny. Więc chyba dobrze, że ją zgarnęliśmy  Mam nadzieję, że wyjdzie to koteczce na dobre.

18 komentarzy:

 1. Ja bym nie miała mieszanych uczuć...
  Bardzo możliwe,
  że ktoś ją najzwyczajniej w świecie wywalił z domu...:-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może tak być, w końcu to kotka a to kłopot - wysterylizować trzeba, kasę wydać albo są kocięta czy rujki. Więc siup za drzwi. Mam nadzieję, że kotunia się poczuje dobrze w warunkach domowych :-)

   Usuń
 2. Coś mi się wydaję że kocia znalazła nowy dom.... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli koteczka poczuje się dobrze w domu będziemy szukać jej kochających opiekunów. Pięć kotów to taki nasz max. No i jak jej znajdziemy dobry domek to będziemy mogli potem w razie czego pomóc kolejnemu kotu. Ciężko zawsze oddawać koty ale to jest słuszna decyzja.

   Usuń
  2. ja wiem że nie można zatrzymać wszystkich zwierzaków którym się pomaga, ale tak ciężko się z nimi rozstać :(

   Usuń
 3. Trzymam kciuki za zdrówko ślicznej koteczki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy - bardzo się przydadzą. Dziś podwójna operacja, potem kota musi dojść do siebie. Najgorzej, że nie mogę wziąć teraz wolnego i jutro nie będę mogła mieć jej na oku :-(

   Usuń
 4. Może miała dom, ale co to za dom, który pozwala jej chodzić z obdartym ogonkiem i kleszczami. No chyba, że się zgubiła, ale przecież wtedy byłyby ogłoszenia powieszone w okolicy... Nie miej mieszanych uczuć! Super, że się nią zaopiekowałaś :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kotka jest bardzo charakterystyczna - na 1000% widziałam ją już na podwórku rok temu więc nie sądzę aby się zgubiła. Może była kotką wychodzącą o którą nie bardzo ktoś dbał.

   Usuń
 5. Na pewno dobrze, że ją wzięliście!... Mogła mieć dom wcześniej i zostać wyrzucona, co się często zdarza. Mogła się też zgubić, odejść daleko od domu. Warto sprawdzić, czy ktoś jej nie szuka, chociaż, już od dawna ją widywałaś na osiedlu, więc pewnie nie...
  Trzymam kciuki :)!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będziemy mieć na uwadze czy ktoś jej teraz nie będzie szukał. Teraz najważniejsze to doprowadzić ten ogonek do zdrowia. Żeby więcej nie cierpiała bo ten ogon na pewno musiał ją bardzo boleć. Dziękujemy za kciuki :-)

   Usuń
 6. Cudownie, że ją wzięliście. Wzruszyłam się od rana :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To był naprawdę splot okoliczności, że ją wczoraj wypatrzyłam. Mądra kicia dała się złapać bez problemu i nawet jej walka o odzyskanie wolności podczas pakowania do transportera była taka udawana. Widać tak miało być :-)

   Usuń
 7. Bardzo dobrze że wpadła w Wasze ręce i pani wet. :-))

  OdpowiedzUsuń
 8. Mieszane uczucia ?? Cudownie że Ją wziełaś :)))

  OdpowiedzUsuń
 9. Trzymamy ogonki za śliczną koteczkę! Jest taka śliczna, że na pewno nie będzie długo czekała na dobrych ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 10. Śliczna kicia. Dobrze, że trafiła na takich dobrych ludzi jak Wy :-) Będę wypatrywać dobrych wieści o niej. Z taką urodą i charakterem nie powinna długo czekać na dom. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Dobre serce ,dobrzy ludzie i wiadomo gdzie kociczka cudnej urody zostanie.
  Ja bym się tak nie zarzekała co do maximum,kiedyś też tak mówiłam...:)

  OdpowiedzUsuń

Nakarm koty - zostaw komentarz :-)
Feed the cats - leave a comment :-)